Rola technologii w osiągnięciach sportowych bardzo się rozwinęła w ciągu ostatnich lat. Od wirtualnej rzeczywistości do Athlete tracking, do technologii Hudl, zmieniła sposób, w jaki sportowcy są szkoleni. Teraz bardziej skupiamy się na tym, jak sportowcy mogą mierzyć swoją sprawność, poprawiać swoją wydajność i zwiększać czas regeneracji.

Śledzenie sportowców

Technologia śledzenia sportowców w wynikach sportowych może być wykorzystywana do zmniejszania urazów, poprawy wyników zespołu i pomagania sportowcom w wyznaczaniu celów. Dzięki odpowiedniemu systemowi trenerzy mogą uzyskać lepsze wyczucie tego, do czego zdolni są ich zawodnicy. Może to również poprawić przesłuchania.

Urządzenia śledzące wydajność sportowców wykorzystują sprzęt obsługujący GPS do zbierania danych o każdym sportowcu z osobna. Ponadto pozwalają one na analizę prędkości, przyspieszenia i opóźnienia zawodnika.

Systemy śledzenia sportowców nie są nowością w branży sportowej, choć ich zastosowanie staje się coraz bardziej powszechne w sportach zespołowych. W rzeczywistości, stają się one nawet bardziej przyjazne dla budżetu większości drużyn. Mogą one zapewnić dokładne pomiary szerokiego zakresu metryk, takich jak bieganie i pionowe czasy skoku. Sportowcy mogą nawet dostosować swoje formularze zbierania danych.

Niektóre z najbardziej popularnych typów technologii śledzenia sportowców obejmują żyroskop wyposażony w GPS i urządzenie EPTS. Zaprojektowane do pomiaru przyspieszenia i opóźnienia, urządzenia te są zazwyczaj umieszczane w oddzielnej bieliźnie lub kamizelce i mogą być noszone na górnej części pleców sportowca. Są one małe i lekkie i mogą dostarczyć około 100 punktów danych na sekundę.

Systemy śledzenia sportowców mogą być stosowane w celu zmniejszenia liczby urazów, poprawy zgrania zespołu i zwiększenia wskaźników wygranych. Istnieją jednak pewne obawy. Urządzenia te mogą naruszać prywatność sportowców. Mogą również wymagać zbyt wiele czasu, aby miały znaczący wpływ na wskaźnik kontuzji sportowców.

Przeciętna szkoła średnia nie posiada sztabu specjalistów, którzy monitorowaliby trening każdego sportowca. Może to prowadzić do nadmiernej kompensacji, co powoduje większy nacisk na więzadła, stawy i mięśnie sportowca.

Dla początkujących sportowców ważne jest, aby trenować mądrze. Ważne jest również, aby zapewnić im odpowiednią regenerację po długim sezonie. Monitorowanie wydajności sportowców może pomóc trenerom w podjęciu tej krytycznej decyzji.

Pomiar sprawności podczas sesji treningowych

Pomiar sprawności podczas sesji treningowych za pomocą technologii to wyważony akt. Jedną rzeczą jest robienie przysiadów lub podnoszenie ciężarów, ale inną jest robienie tego bez pocenia się. Aby uzyskać najlepsze wyniki, musisz dobrze zrozumieć swoje możliwości. Im lepiej znasz swoje ograniczenia, tym większe prawdopodobieństwo, że podejmiesz właściwe decyzje, jeśli chodzi o kondycję. Inteligentny plan treningowy powinien zawierać mieszankę ustrukturyzowanych i nieustrukturyzowanych ćwiczeń, aby zachować odpowiednią równowagę.

Na szczęście istnieje kilka testów do wyboru. Wśród nich są gps (w stylu Google), akcelerometria i ol’ fashioned krokomierz. Możesz znaleźć najbardziej dokładne wyniki, integrując technologię z równaniem.

Na przykład, GPS jest doskonałym narzędziem do pomiaru przyspieszenia i prędkości, a także może być używany do śledzenia, jak długo trwa komplet przysiadów. Aby sprawdzić sprawność fizyczną początkującego biegacza, można również włączyć monitor tętna. Korzystając z połączenia technologii i zdrowego rozsądku, będziesz w stanie opracować plan treningowy, który sprawdzi się w Twoim przypadku.

Rozpoczęcie programu treningowego wymaga najpierw oceny swojej obecnej kondycji fizycznej. Być może będziesz musiał rozważyć skorzystanie z pomocy trenera osobistego lub specjalisty medycyny sportowej, aby opracować skuteczny plan. Na szczęście internet jest skarbnicą informacji. Istnieje kilka forów internetowych, gdzie można spotkać innych ludzi zainteresowanych podobną podróżą. Stamtąd możesz rozpocząć badania programów fitness i określić, które z nich działają dla Ciebie. Możesz nawet pokusić się o wypróbowanie wyzwania fitness online. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się pójść na całość, czy tylko utrzymać formę, program, który pasuje do Twojego stylu życia pomoże Ci osiągnąć Twoje zdrowie i cele fitness.

Technologia Hudl

Misją firmy Hudl jest wzmocnienie pozycji zespołów sportowych poprzez dostarczanie narzędzi do analizy wideo. Oferuje szeroki wachlarz produktów, w tym aplikacje mobilne, internetowe wideo i analitykę, automatyczne kamery, narzędzia coachingowe i edukację sportową.

Hudl ma siedzibę w Lincoln w Nebrasce i jest obecny w całym kraju i na całym świecie. Obsługuje 114 000 drużyn sportowych na całym świecie i może pochwalić się ponad 3,5 mln użytkowników. Jest liderem w analizie wydajności, pomagając trenerom podejmować decyzje oparte na danych i wygrywać mecze.

Produkty Hudl pozwalają trenerom tworzyć i udostępniać highlight reels, analizować swingi i rozkładać wideo. Mogą również dodać tekst lub klipy głosowe, aby dodać kontekst. Te funkcje są bezpłatne.

Hudl zapewnia również narzędzia dla trenerów do przeglądania materiałów z gry, studiować schematy gry i zapewnić graczom z kluczowych informacji zwrotnych. Oferuje również wiele innych funkcji dla różnych użytkowników, od trenerów do graczy i rodziców.

Jako lider rynku, Hudl ma imponujące portfolio produktów, które zaspokajają różne sporty. Posiadają bibliotekę mediów z ponad miliardem filmów. Mają również dostęp do globalnej bazy danych utalentowanych sportowców.

Hudl niedawno nabył BlueFrame Technology i RealTrack Systems w Hiszpanii i Lexington, Ky. Te dwie firmy będą integrować swoje technologie z platformą wideo Hudl.

Hudl dokonał również znaczącej inwestycji w THEO Technologies. Ta ostatnia firma oferuje doświadczenie w zakresie wysokowydajnego protokołu streamingowego (HLS) i niskich opóźnień. Obie firmy będą współpracować, aby rozwijać się jako liderzy rynku i zapewnić światowej klasy doświadczenia swoim klientom.

Hudl jest od dawna klientem THEO. Architektura tej ostatniej firmy pozwala na szybkie wyszukiwanie klatka po klatce, przewijanie w zwolnionym tempie i szczegółowe odtwarzanie w zwolnionym tempie.

Ketony

Ketony są naturalnym produktem ubocznym metabolizmu kwasów tłuszczowych. Powstają one w wątrobie i są przekształcane w ATP, kluczowe źródło energii. Pomagają zmniejszyć nagromadzenie mleczanu we krwi i mogą również sprzyjać usuwaniu wolnych rodników, co może przyspieszyć naprawę mięśni.

Chociaż rola ketonów w wydajności sportowej jest wciąż niepewna, badania sugerują, że mogą być przydatne jako źródło paliwa. Badania wykazały, że estry ketonów i ketony w połączeniu z węglowodanami zwiększają wydajność ćwiczeń i regenerację.

W badaniu przeprowadzonym przez Uniwersytet w Oxfordzie sprawdzano wpływ napoju z węglowodanów i egzogennych ketonów na rowerzystów. Badacze zrekrutowali 12 kolarzy i przeprowadzili dwie próby. Obie składały się z 15-minutowej próby czasowej, po której następowały trzy godziny treningu przerywanego.

W jednym badaniu rowerzyści, którzy przyjmowali napój z estrami ketonowymi, osiągali wyniki o około 2% lepsze niż ci, którzy pili napój zawierający tylko CHO. Było to szczególnie zauważalne u sportowców w czołówce swojej grupy wiekowej.

Jednak badanie estrów ketonowych wykazało jedynie skromny wpływ na wydajność ćwiczeń o wysokiej intensywności. Zaobserwowano również, że ester ketonowy nie wpłynął na rozpad glikogenu mięśniowego.

Nie badano wpływu estrów ketonowych na długotrwałe stosowanie. Istnieje jednak szereg ostrych efektów ubocznych związanych ze stosowaniem ketonów. Należą do nich zawroty głowy, wzdęcia, zgaga i nudności.

Te skutki uboczne mogą ograniczać zakres, w jakim egzogenne ketony mogą być stosowane przez sportowców. W niektórych przypadkach te skutki uboczne mogą być złagodzone przez dodanie aminokwasów. Dobry produkt powinien zawierać wszystkie dziewięć niezbędnych aminokwasów.

Istnieje kilka różnych rodzajów egzogennych ketonów, w tym acetoacetat, 3-HB, acAc, kwas ketogeniczny i DeltaG. Kilka różnych grup badawczych bada korzyści płynące z tych związków.

Wirtualna rzeczywistość

Wirtualna rzeczywistość w osiągnięciach sportowych to dość nowa dziedzina. W przeciwieństwie do wirtualnej rzeczywistości używanej do rozrywki, nie ujawniła ona jeszcze w pełni swojego potencjału. Jednak jej zalety są obecnie włączane do przemysłu sportowego.

Jednym z najbardziej użytecznych aspektów wirtualnej rzeczywistości jest jej zdolność do symulacji wydarzenia. Poprzez generowanie informacyjnych informacji zwrotnych na temat wyników sportowca, trenerzy mogą zbierać istotne metryki. Sportowcy mogą następnie dowiedzieć się, co muszą poprawić.

Najlepsze jest to, że wirtualna rzeczywistość może również pomóc sportowcom szybciej odzyskać zdrowie po kontuzji. W rzeczywistości technologia ta została już włączona do przemysłu wojskowego, medycznego i górniczego.

W skrócie, VR zapewnia sportowcom bardzo realistyczne środowisko treningowe, które jest wolne od ryzyka związanego z prawdziwą rywalizacją. Może również zapewnić sportowcom unikalną perspektywę na ruchy ich przeciwników.

Podczas gdy VR nie zrewolucjonizował całkowicie świata sportu, staje się coraz bardziej popularny zarówno wśród kolegów, jak i zawodowych sportowców. Istnieje wiele opcji do wyboru, w tym wirtualne boiska treningowe, sale do ćwiczeń i szatnie.

Jednak nie ma jednego najlepszego sposobu na wykorzystanie tej technologii. Ważne jest, aby znaleźć odpowiednie połączenie technologii i strategii treningowej, aby zmaksymalizować potencjał sportowca. Może to obejmować wdrożenie treningu VR w sposób regularny.

Najlepsze wykorzystanie tej technologii prawdopodobnie będzie miało miejsce w kontekście diagnostyki. Aby w pełni wykorzystać potencjał wirtualnej rzeczywistości, może zaistnieć potrzeba wymiany starego sprzętu lub stworzenia nowego oprogramowania, aby wykorzystać możliwości technologii.

Innym zastosowaniem tej technologii jest przybliżenie kampusów uniwersyteckich. Virtually Live oferuje fanom podobne doświadczenie poprzez wciągającą symulację stadionu w czasie zbliżonym do rzeczywistego.

Podobne tematy